تبلیغات
Accounting and Management Articles - مدیریت بیمه:امنیت سرمایه گذاری را بیمه تامین می کند
 
Accounting and Management Articles
بنام عشق اول و آخر : خدا
درباره وبلاگ


به نام خدا
in the name of god

دانش اگر در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت. پیامبر اکرم محمد (ص)
If knowledge is in the men Soraya Pars land it will lose. Prophet Mohammad
درورد خداوند بر محمد (ص) و خاندان او
Allah peace be upon prophet Muhammad and his family
با سلام به تمام بازدیدکنندگان محترم
Hello to all visitors with respect

مدیر وبلاگ : توکل مرادپور
نویسندگان
 
در تمام دنیا امنیت سرمایه گذاری را بیمه تامین می کند
مصاحبه با مدیریت بیمه دانا
تهیه و تنظیم:www.accountingroyal.ir

- لطفا ضمن معرفی خود از سوابق کاری خود نیز مختصری ارائه دهید.
من قاسمی متولد فروردین 1331 میباشم .تحصبلات من لیسانس بازرگانی و فوق لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه تهران در سال 1354 است .
سوابق کاری من قبل از انقلاب مدیریت امور حسابرسی در شرکتهای خصوصی و بعد از انقلاب در بنیاد مستضعفان, ایران پوریا, ایران خودرو , بنیاد شهید , تامین اجتاعی, گمرگ و در حال حاضر بیمه دانا . البته همزمان در شرکتهای مختلف سمت و مسئولیتهایی داشتم . مثلا وقتی در بنیاد مستضعفان بودم در شرکت جنرال مکانیک ساختمانی حضور داشتم.
 مشکلات صنعت و اقتصاد را در چه می دانید ؟
٦٠% اقتصاد دنیا در اختیار خدمات است . بیش از 85% در اروپا و بیش از 95% در امریکا دراختیار خدمات است . که نشاندهنده گسترش خدمات است. اگر بهترین محصول تولید شود اما خدمات خوبی برای آن ارائه نشود آن کالا به فروش نمیرسد .من به عنوان کسی که قبلا بیمه گذار بودم ولی الان بیمه گر هستم آنچه از یک بیمه گر انتظار داشتم خدمات خوب بود در واقع بیمه گر در خدمت بیمه گذار .
ما باید سعی بر آن داشته باشیم که سلیقه و نظر مشتری را مد نظر داشته باشیم چرا که خریدار و متقاضی اوست.
اگر می بینید در کشور ما بخش خدمات موفق می باشد به دلیل عدم وجود رقابت است چرا که ما چهار شرکت بیمه دولتی نداریم که همگی خدمات مشابه و قوانین مشابه دارند در نتیجه مشتری ناچار است که به سمت یکی از آنها برود . اگر فردی به سمت سیستمی می رود به خاطر سلیقه خود فرد است نه به خاطر خود سیستم .
سیستم دولتی هر چه باید داشته باشد را داراست و در حد تخصص خودم به بالاترین حد خودش رسیده است .البته باید از زحماتی که از قبل عزیزان در دوره های مختلف بویژه بعد از انقلاب کشیده اند تشکر کنم با توجه به رشد جامعه باید به نحو دیگری به صنعت بیمه نگاه کرد . درواقع بیمه باید توسط شرکتهای خصوصی اداره شود و باید کمک کم کم برداشته شود و به تدریج سیستم مالی حاکم بر سیستم خدمات شود.
الان شرکتهای دولتی با سابقه و پتانسیل و تجربه ای که دارند بازاری را هم دارند که اگر بخواهند این بازار را وارد بخش خصوصی کنند که فایده ای ندارد چون نه بخش خصوصی می تواند پویا شود نه بخش دولتی می تواند حرکتی کند.

- درحال حاضر بیشترین نوع بیمه کدام است؟
در حال حاضر ضریب بالای بیمه در خدمت شخص ثالث است .عدم سرویس دهی بیمه گر اولیه فرد به سمت بیمه تکمیلی روی می آورد . فاز سوم بیمه گروهی است که کار فرما یان از آن استقبال می کنند. فاز چهارم بیمه پوششی است که در واقع برای حمایت از حسابرسی هاست.

- در تمام دنیا امنیت سرمایه گذاری را بیمه تامین می کند نظر شما چیست ؟
من حرف شما را تایید می کنم با بخشنامه تبصره و یاداشت هیچ سرمایه گذاری درهیچ جا سرمایه گذاری نمی کند . وی باید امنیت را لمس کند سرمایه گذار هنگامی وارد می شود که شرکت بیمه مقابل دارای قدرت باشد که در کشور ما این طور نیست .
ببینید سرمایه گذار می خواهد سرمایه اش تحت حمایت باشد کالا , نیرو , بازگشت سرمایه و برداشت سود باید برای وی ملموس باشد. صنعت بیمه در کشور ما بکر است و خیلی کارها برای آن انجام شده است و خیلی کارهای دیگر هم باید انجام شود .

- بیمه های دولتی پشتوانه دارند در حالی که بیمه خصوصی چنین پشتوانه ای ندارد و باید به تنهایی جوابگو باشد نظر شما چیست ؟
بحث دولتی با نگرش مدیران دولتی که در اقتصاد کشور ما وجود دارد یک تضاد را به وجود آورده است.
در سیستم دولتی محور اصلی بحث عدالت جویانه است که مردم ضرری نکنند ولی از طرف دیگر در پایان سال باید جوابگی سود دهی باشد و این در حالی است که سود زیاد را مبنی برعدم عدالت گذاشته میشود و سود کم مبنی بر کم کاری. که این دو با هم تضاد دارند.
یک بخش خصوصی نباید به دنبال سود کوتاه مدت باشد بلکه باید سود بلند مدت داشته باشد . در حال حاضر 4 شرکت بیمه دولتی و‏‏ 7 شرکت بیمه خصوصی وجود دارد که همه آنها در یک پیست قرار گرفته اند . در واقع شرکتهای دولتی باید نگران باشند زیرا آنها دارای بافت دولتی , قیمت تمام شده و نیروی انسانی فراوانی هستند و کار آن به نحو علی السویه است یعنی اگر کار شما را انجام ندهد اتفاقی نمی افتد چرا که قانون و مقررات زیاد در آن تداخلی ندارد اما بخش خصوصی اینطور نیست .
راز موفقیت هر شرکتی در این است که با بیمه گذار خودش شریک باشد لذا موفقیت بخش دولتی و خصوصی در رضایت مندی مشتری و شریک بودن با طرف مقابل است که این واقیعت اقتصادی است .

- با توجه به اینکه سرمایه گذاری هر شرکتی بر روی پرسنل آن است شما در این زمینه چه اقداماتی انجام داده اید ؟
همانطور که اشاره کردید نیروی انسانی به عنوان مهمترین سرمایه هر شرکتی می باشد . بهترین نیروها, بهترین سرمایه ها و بهترین اندیشه های یک شرکت هستند چون در حال حاضر دیگر بحث دارایی و سرمایه نیست در واقع نرم افزارها حرف می زنند نه سخت افزارها . در حسابداری این سرمایه ها به عدد و ارقام تبدیل می شوند . در واقع اندوخته ای به نام نیروی انسانی پشتوانه بسیاری از مسائل می باشد و حتی در بعضی جاها می تواند پشتوانه طلا باشد .
در شرکت ما ( بیمه دانا ) روی این قضیه بسیار جدی کار شده است .آموزش را بین سال 1381 از کمتر از 20 ساعت به 60 + ساعت در سال برای هر نفر رساندیم .
در سال 1382 به 90 ساعت برای هر نفر و در سال 1383 با یک تغییر که ترکیب علمی - عملی که به آن اضافه می شود به ظرفیت بالایی خواهیم رسید.
کلاسهای آموزشی - اداری , آموزش زبان , آموزش کامپیوتر و اخیرا مدیریت ISO و مدیریت ریسک که ما تنها شرکت ایرانی صاحب مدیریت ریسک هستیم .
- مشکلات شما در این رابطه چیست ؟
ما برای اعزام نیرو به خارج از کشور برای گذراندن دوره های آموزشی مشکل داریم و آن هم این است که برای این امر باید مجوز دریافت کنیم که گرفتن مجوز مشکل می باشد.
البته ما میتوانیم از اساتید خارج از کشور دعوت کنیم اما اعزام نیرو این مزیت را دارد که افراد با محیط جدید نحوه کار و کار سنجی آشنا می شوند .
البته ما به نمایندگی ها هم آموزش می دهیم که با طی کردن این دوره امتیازاتی نیز به آنها تعلق می گیرد که در واقع دامنه اختیارات آنها گسترده تر می شود.http://www.world-news.org/persian/ArticlesItem.aspx?NFeed=51
نوع مطلب : مدیریت بیمه، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سخنان بزرگان